• titulka.jpg
  • Home
  • Druidská tradice

Samhain

Ve středu 26. října 2011 v podvečer nastává přelom mezi starým a novým keltským rokem.

Redakce Druidstvi.cz přeje svým čtenářům Vše nejlepší na jejich cestě v novém cyklu i v životě jakožto celku.

Pokračovat ve čtení

Druidská tradice: Úvod

Toto je pojednání o tom, co je to druidská tradice, jaká je její historie, dále o systému, věrouce a dalších důležitých věcech, které je třeba si ujasnit na začátek, pro ty, kdo hledají, ale i ty, kdo již našli?
Možná to bude znít jako nějaká učebnicová definice, ale druidství charakterizuji asi takto:
?Je to jedna z nejstarších západních duchovních tradic. Její největší rozkvět byl v době historických Keltů v Evropě; v posledních čtyřech stoletích před naším letopočtem.?
Toto je velice stručná definice. Nyní bychom si měli rozebrat, čím se vlastně tradice jako taková zabývá, jak vznikla, musíme si také v rámci onoho historického vývoje ukázat i současnost a další prvky.

Pokračovat ve čtení

Příběh Barda

Budu Vám vyprávět příběh, který se skutečně stal?!!!???? V hlubokých a obávaných končinách Hercynského hvozdu, v odlehlém a zapomenutém kraji mocného kmene Bójů. Na úpatí pohoří kanců zvané Sudety, kudy vede obchodní stezka mezi bohatými opidii Léčivých pramenů a Eger, které střeží sousední výbojné, krvelačné a ziskuchtivé Germánské kmeny.

Pokračovat ve čtení

Druidská tradice: Věrouka a filosofie

Co se týká druidské nauky; v prvé řadě je třeba si říct, že druidské učení bylo a je učením tajným; předávaným systémem mistr ? žák.
Dále bychom si měli říci něco o tom, co je nejvyšším předmětem uctívání v rámci druidské tradice a jaká je její filosofie a co prosazuje.

Pokračovat ve čtení